''ESTETİK''

Medikal Estetik, cerrahi dışındaki tüm estetik amaçlı uygulamalardır.Cerrahi yöntemlerle karşılaştırıldığında yapılan işlemin kısa sürmesi,anestezi gerektirmemesi,iyileşme süreci olmaması günlük hayata hemen dönülebilmesi en önemli avantajlarıdır. Bu yeni teknikler ile istenmeyen tüylerden,kırışıklıklardan,selülitlerden,derin çizgilerden veya lekelerden kurtulmak çok kolay ve tehlikesiz şekilde mümkün olabiliyor.

 

''LAZER EPİLASYON''

Lazer bir ışık enerjisidir,büyüme halindeki kılların köklerine ulaşarak çevresine zarar vermeden yakar. Kıl kökleri tahrip edilerek tekrar büyümeleri önlenir. Merkezimizde istenmeyen türlerden kurtulmada son teknoloji olan lazer yöntemi uygulanmaktadır. Seanslar muayene sonrası bölgeye göre belirlenmektedir.

 

 

''KİMYASAL PEELİNG''

Kimyasal Peeling, cildin üstündeki ölü tabakanın asidik yapıdaki maddelerle soyularak yenilenmesi,canlanması ve düzeltilmesi işlemidir. Bu uygulamayla üstteki kaba ve pürüzlü tabaka kaybolur. Alttan yeni hücre yapımı uyarıldığı için deri incelmez. Bu yöntemle ince kırışıklıklarda azalma,yeni kırışıklıkların oluşumunun engellenmesi sağlanır. Güneş,yaşlılık,hamilelik gibi çeşitli nedenlere bağlı oluşan cilt lekelerine karşı etkili tedavi yöntemidir.

 

 

''BOTOX''

Botulinum Toksini kullanımı yüzdeki dinamik kırışıklıklarla mücadelede çok popüler olmuş bir tedavi yöntemidir. Botox,etkili,güvenilir,iyileşme süresi gerektirmeyen bir tedavidir. Sonuç uygulamadan sonraki 2-4 gün içinde başlamakta,etkisi 4-6 ay kadar sürmektedir.

 

 

''MEZOTERAPİ''

Derinin orta tabakasına (mezoderm) bazı ilaçların mikroenjeksiyon yöntemiyle verilmesi şeklinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. 7-10 gün arayla ortalama 10-15 seans uygulanır.Selülite kesin ve kalıcı çözüm.

  • Selülite kesin ve kalıcı çözüm.
  • İstenilen yerden bölgesel zayıflama olanağı sağlar.
  • Zayıflarken kas kaybedilmemesi.
  • Gevşek ve sarkan yerlerin toparlanması.
  • Saç dökülmesini kesinlikle durdurur,var olan tüm saçlar daha kalın ve daha canlı oluriyeni tüyler çıkartır.
  • Yüzde deri altına gençleştirici maddelerin,vitaminlerin ve antioksidanların verilmesiyle gençleştirme (anti-aging) etki sağlanır.